menu
drukuj

2009-02-18 12:52:11

ZP-341-2/09


Odpowiedzi na zapytania dotyczące budowy boiska wielofunkcyjnego w Skwierzynie

Skwierzyna 17.02.2009 

ZP- 341-02/2009
                                              

Otrzymują: 
                                                 Wykonawcy, którzy zapoznali się z treścią SIWZ
                                                             Opublikowano: www.bip.skwiewrzyna.samorzady.pl 

Dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP-341-02/09 prowadzonego
w trybie przetargu nieograniczonego na Budowę boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum ul. Batorego w Skwierzynie, opublikowanego w Biuletynie Zamówień Publicznych
nr 16414-2009 z dnia 04.02.2009 oraz na stronie zamawiającego
www.bip.skwierzyna.samorzady.pl 

 
 
WYJAŚNIENIE
treści SIWZ  

Burmistrz Miasta i Gminy w Skwierzynie działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku- Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655 z późniejszymi zmianami), wyjaśnia treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia sporządzonej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Budowę boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum ul. Batorego w Skwierzynie. 

Pytanie 1
 
Czy Zamawiający dopuści wykonanie nawierzchni metodą In Situ? (czyli 10mm mata zostanie wykonana na placu budowy, specjalną maszyną, która zapobiega powstawaniu nierówności przy łączeniu oraz zapobiega powstawaniu szczelin co czyni ją bezspoinową, resztę nawierzchni pokryje szpachla poliuretanowa i natrysk z mieszaniny poliuretanu oraz granulatu EPDM tak jak ujęto to w SIWZ).
 Odpowiedź
 
Zamawiający pozostaje przy rozwiązaniach projektowych proponujących zastosowanie maty prefabrykowanej.Nawierzchnie z maty prefabrykowanej wykonanej według określonego reżimu technologicznego wymagają przy montażu zastosowania specjalistycznego sprzętu. Wynika to z faktu, iż po pierwsze wymagają odpowiedniego podłoża (betonowego lub asfaltobetonowego), po drugie mata elastyczna, która jest produkowana w fabryce w ściśle określonym reżimie technologicznym, przy użyciu wysoce specjalistycznych maszyn i czujników, gwarantującym stałą gęstość, grubość oraz wytrzymałość, musi być przyklejana do podłoża oraz zaszpachlowana. Wreszcie warstwa użytkowa nawierzchni jest wykonywana maszynowo za pomocą specjalistycznego sprzętu. Natomiast mata typu in-situ jest wykonywana na budowie z granulatu gumowego wytwarzanego ( jak wynika z dostępnych informacji ) z opon samochodowych. Jest on mieszany z lepiszczem poliuretanowym i rozkładany na podłożu za pomocą rozściełacza. Maty w systemie in-situ wykonywane są  na budowie, zatem ich jakość, jednorodność oraz gęstość w całości  zależy od pracownika mieszającego komponenty oraz obsługującego rozściełacz.  Dodatkową zaletą wskazanego w projekcie rozwiązania są bardzo łatwe naprawy miejscowe polegające na miejscowej wymianie maty prefabrykowanej, bez wymiany podłoża.Naprawy miejscowe nawierzchni sportowej z warstwą elastyczną in-situ wymagają zawsze użycia rozściełacza co jest nie możliwe do wykonania. Naprawy wykonuje się zatem poprzez ręczne zagęszczenie miejscowo wymienianej warstwy in-situ co uniemożliwia uzyskanie nawierzchni o jednolitych parametrach. Jest to o tyle ważne, że mamy do czynienia z urządzeniami zlokalizowanymi na ogólnodostępnym terenie szkolnym, a nie na ternie zamkniętego obiektu sportowego.  

Pytanie 2
Czy Zamawiający uzna jedną z referencji na kwotę nieznacznie poniżej wymaganego 1mln zł (np. 990 tys.), albo kilka w podobnej wielkości? 
 Odpowiedź  
Zamawiający zgodnie z zapisem Rozdziału V SIWZ „Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis dokonywania oceny spełnienia tych warunków”
Ad.2 punkt 1 cyt.
Wykonawcy „wykażą i udokumentują ( referencje lub opinie lub listy polecające lub protokoły odbioru robót ), co najmniej trzema zadaniami wykonanymi  w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- za ten okres) wykonanie robót odpowiadających swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia i o wartości nie mniejszej niż 1,0 mln każda     

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a): Zbigniew Czapliński
Data powstania: 18.02.2009 12:52
Data ostatniej modyfikacji: 18.02.2009 12:57
Liczba wyświetleń: 978

Archiwum

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
1 ZP-341-2/09 18.02.2009 12:52 Zbigniew Czapliński
menu