menu
drukuj

2012-11-12 13:02:59

ZP.271.6.2012


Wyjaśnienia SIWZ - BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z WYPOSAŻENIEM PRZY UL. KONOPNICKIEJ W SKWIERZYNIE. Zadanie współfinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Wojewódzkich Wieloletnich Programów Rozwoju Bazy Sportowej.

Numer ogłoszenia: 418208-2012  ; data zamieszczenia: 25.10.2012

 

            Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, udziela odpowiedzi na pytania dot. w/w postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

 

Wyjaśnienia SIWZ

Pytanie nr 1 Zgodnie z zapisem projektu zagospodarowania terenu przewiduje się demontaż istniejącej sieci napowietrznej i jej przebudowę. Czy zakres przeniesienia linii napowietrznej telekomunikacyjnej objęty jest postępowaniem przetargowym? Jeśli tak prosimy o dostarczenie dokumentacji projektowej uzgodnionej z właścicielem w/w linii. Prosimy o udostępnienie przedmiarów robót na w/w zakres.

Odpowiedź:

Przebudowa i demontaż istniejącej sieci napowietrznej, ze względu na ograniczony budżet przewidziany na budowę hali została wyłączona z zakresu opracowania. Decyzja o objęciu ww. prac zakresem przetargu pozostaje  do decyzji Zamawiającego. Dokumentacja projektowa w tomie:  „Budowa i przebudowa sieci telekomunikacyjnych" PW I-4, przedmiary robót w tomie:  P_Zewn.instalcje.teletechniczne (w załączniku).

Pytanie nr 2 Zgodnie z zapisem projektu zagospodarowania terenu punkt 4.7.7 „Kanalizacja kablowa" prosimy o udostępnienie projektu z przebiegiem kanalizacji uzgodnionego z dostawcą  mediów. Prosimy o udostępnienie przedmiarów robót na w/w zakres.

Odpowiedź:

p. pkt. 1.

Pytanie nr 3 Zgodnie z zapisem projektu zagospodarowania terenu punkt 4.7.8 „Przyłącze telekomunikacyjne" . Prosimy o udostępnienie projektu z przebiegiem trasy przyłącza telekomunikacyjnego. Prosimy o udostępnienie przedmiarów robót na w/w zakres.

Odpowiedź:

p. pkt. 1.

Pytanie nr 4 Zgodnie z zapisem projektu zagospodarowania terenu punkt 4.7.9 „Przebudowa kabla doziemnego TP" . Prosimy o udostępnienie projektu przebudowy kabla uzgodnionego z jego właścicielem" . Prosimy o udostępnienie przedmiarów robót na w/w zakres.

Odpowiedź:

p. pkt. 1.

Pytanie nr 5 Zgodnie z zapisem projektu architektoniczno - budowlanego punkt 5.12.3 „Dach nad holem należy wyposażyć w matę grzewczą zapewniającą możliwość podgrzewania dachu w przypadku tworzenia się czap śnieżnych w sezonie zimowym"  Prosimy o uzupełnienie projektu elektrycznego o w/w zakres wraz ze wskazaniem parametrów i przykładowego typu mat grzejnych.

Odpowiedź:

Wykonać podgrzewanie dachy nad holem  o pow. 85 m2 kablem grzejnym o mocy 150 W/m.

Pytanie nr 6 Przedmiar instalacji elektrycznej wykazuję zbyt małe ilości kabli zasilających obiekt i kabli oświetlenia terenu prosimy o informację czy wykonawca powinien przyjąć do wyceny ilości z projektu czy z przedmiaru.

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 7 W przedmiarze instalacji elektrycznej dotyczącej zasilania nie uwzględniono wykopów, czy wykonawca powinien przyjąć wykop zgodnie z projektem?

Odpowiedź:

Tak.

Pytanie nr 8 Prosimy o dostarczenie szczegółowego projektu i wytycznych ścianki wspinaczkowej.

Odpowiedź:

Wymagania dot. ścianki wspinaczkowej:

Ścianka rekreacyjno-sportowa, systemowa o wymiarach 11,9 x 8,7
6 tras/stanowisk w układzie z podziałem na 3 części o różnym stopniu trudności i przewieszeniem odpowiednio 0,1,2 stopniowym;


Szczegółowy projekt montażowy profilowania, mocowania, kolorystyki i doboru wyposażenia należy uzgodnić z Zamawiającym i Projektantem na etapie realizacji.

Mocowanie: do ściany, stałe, podkonstrukcja wg systemu dostawcy.

Poszycie: panele płaskie ze sklejki wodoodpornej gr. min 18 mm, trudnopalnej, antypoślizgowej;

Chwyty: zewnętrzne min. 5/m2 z możliwością zmiany układu - gniazda min. 20/m2

Wyposażenie: karabinki, ekspresy „klasyczne" dwukarabinkowe, spilty, liny statyczne i dynamiczne, uprzęże asekuracyjne; łańcuchy stanowiskowe stalowe, kwasoodporne; przyrządy asekuracyjne półautomatyczne, materace asekuracyjne z pianki poliuretanowej, poszycie PVC ze wzmacnianymi narożnikami, antypoślizgowym spodem u uchwytami transportowymi; wyposażenie stanowisk -  6 kpl., wyposażenie indywidualne- 12 klp.

Wymagane atesty i zgodność z normami:

§  PN-EN 12572-3;2008.

§  Atest higieniczny (warstwa wierzchnia)

§  Rozprzestrzenianie pożaru - NRO

§  Wyposażenie: CE, UIAA, EN

 
Pytanie nr 9 Prosimy o informację w jaki sposób należy wykonać kosztorysy ofertowe - czy mają być stworzone na podstawie załączonych przedmiarów czy opierać się na własnych kalkulacjach?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 10 Do jakich rozgrywek ma być przystosowany sprzęt sportowy?

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem architektury - siatkówka, piłka ręczna oraz koszykówka.

Pytanie nr 11 Na rzucie fundamentów (rys. K-01) oraz na rysunku szczegółowym K-12 ława pod ścianę B.Z.1.5 ma szerokość 80cm, tymczasem w przedmiarach nie ma ławy o takim wymiarze. Czy należy doliczyć dodać do przedmiarów ławę o wym. 0,8 x 0,3 x 3,75 m?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 12 Na rzucie fundamentów (rys. K-01) oraz na rysunku szczegółowym K-13 ława pod ścianę B.Z.1.4 oraz B.Z.1.3 ma szerokość 90cm, tymczasem w przedmiarach nie ma ławy o takim wymiarze. Czy należy doliczyć dodać do przedmiarów ławę o wym. 0,9 x 0,3 x (3,72+4,34) m?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 13 Brak w przedmiarze Poz. F.1.1 o wym. 0,24 x 0,8 x ok. 58 m. Czy należy ją doliczyć do wyceny?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 14 Brak w przedmiarze oraz na rysunkach szczegółowych ław ŁF.1.11 i ŁF.1.15 widocznych na rzucie fundamentów. Czy należy je doliczyć do wyceny? Jeżeli tak, jaką wysokość mają te ławy?

Odpowiedź:

ŁF.1.11 - zbrojone jak BZ.1.1 (24x115 cm) wg rys. K-13,

Ł.F.1.15 - zbrojone jak Ł.F.1.1 (szer. 60 cm) wg rys. K-11,

Pytanie nr 15 W przedmiarze stopa S.F.2.3 ma wymiar 1,0 x 1,0 x 0,3 m, tymczasem na rzucie fundamentów oraz na rys. K-16 jej wymiar wynosi 1,0 x 2,31 x 0,3 m. Jakie wymiary stopy należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji.

Pytanie nr 16 W przedmiarze ława fundamentowa Ł.F.1.2 ma długość 62,8 m, długość tej ławy liczona na podstawie rzutu fundamentów wynosi ok. 40 m. Jaką długość ławy należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji, na rzucie jest 62,8 m - zbrojenie przeciągnąć przez stopy.

Pytanie nr 17 Rysunek K-09 przedstawia ławę Ł.F.3.1 o wym. 0,3 x 0,85x 8 m, natomiast nie jest ona widoczna na rzucie fundamentów ani nie ma jej w przedmiarze. Czy należy ją doliczyć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji - należy doliczyć.

Pytanie nr 18 Brak w przedmiarze stóp fundamentowych o symbolach S.F.1.3, S.F.1.4, S.F.1.5a oraz S.F.1.6. Czy należy je doliczyć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji - należy doliczyć.

Pytanie nr 19 Zgodnie z wykazem zbrojenia nr 1 ilość zbrojenia fundamentów wynosi: 0,447 t prętów gładkich oraz 11,549 t prętów żebrowanych. Natomiast ilość tego zbrojenia w przedmiarze wynoszą odpowiednio: 0,432 t i 9,054 t. Jaką ilość zbrojenia należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji oraz zestawienia konstrukcji.

Pytanie nr 20 Z rzutu parteru K-01 oraz I piętra K-03 wynika, że ściana w osiach J-M w osi 1 oraz w osi 8 jest ścianą żelbetową, natomiast na przekroju DD rys. A-07 jest ona oznaczona symbolem S1, czyli ściana murowana. Jaką ścianę należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg konstrukcji. S.Z.1.6/8 oraz S.Z.2.6 K-21,K-32.

Pytanie nr 21 Z rzutu parteru K-01 oraz I piętra K-03 wynika, że ściana w osiach J-M w osi 1 oraz w osi 8 jest ścianą żelbetową, natomiast na przekroju DD rys. A-07 jest ona oznaczona symbolem S1, czyli ściana murowana. Jaką ścianę należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji.  S.Z.1.5 , S.Z.1.6, ORAZ S.Z.1.7. - żelbetowe ,K-21

Pytanie nr 22 Z rzutu I piętra rys. K-03 wynika, że ściany w osiach 1-8 w osi J oraz M są ścianami żelbetowymi, natomiast na przekroju AA rys. A-04 są one opisane symbolami odpowiednio S4" oraz S1, czyli jako ściany murowane. Jakie ściany należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. konstrukcji  s.z.2.5/6 ,k-32.

Pytanie nr 23 Zgodnie z rzutem I piętra K-03 oraz przekrojem AA rys. A-04  (symbol ściany S4') ściana w osiach 1-8 w osi I jest ścianą murowaną, natomiast w przedmiarach nie ma w ogóle ścian murowanych grubości 24 cm. Jaką ścianę należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. rzutu konstrukcji - murowana wypełniająca gr. 24 cm

Pytanie nr 24 Zgodnie z rzutem parteru K-01 oraz przekrojem EE rys. A-08  (symbol ściany S1) ściana w osiach A-H' w osi 1 jest ścianą murowaną, natomiast w przedmiarach nie ma w ogóle ścian murowanych grubości 24 cm. Jaką ścianę należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

Wg rys. rzutu konstrukcji - murowana wypełniająca gr.24 cm.

Pytanie nr 25 Czy prawidłowym jest liczenie 5 sztuk części fasady szklanej oznaczonej symbolem K w pozycji 143 przedmiaru, jeśli 4 z nich są o odporności ogniowej EI 15 i najprawdopodobniej są ujęte w pozycji nr 145? To samo pytanie dotyczy części fasady oznaczonych symbolami M oraz N.

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu branży architektura PW II-1a.

Pytanie nr 26 Czy należy wycenić część poziomą „fasady" szklanej oznaczonej symbolem A' (rys. A-25) o powierzchni 52,67 m2? Brak takiej pozycji w przedmiarach.

Odpowiedź:

Tak. Wycenę należy sporządzić wg projektu branży architektura PW II-1a.

Pytanie nr 27 Brak w przedmiarze dwóch daszków szklanych nad drzwiami Dw1 - czy należy go ująć w wycenie? Jeśli tak prosimy o podanie jego dokładnych wymiarów.

Odpowiedź:

Tak. Wymiar obu daszków 2,2 x 1,5 m;

Pytanie nr 28 Powierzchnia ścian zewnętrznych licowanych płytkami klinkierowymi liczona na podstawie projektu wynosi 880 m2, natomiast w przedmiarze ich ilość wynosi 849,47 m2 (w pozycji nr 64). Jaką ilość klinkieru należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu branży architektura PW II-1a.

Pytanie nr 29 Wykonanie tynku mineralnego na elewacjach liczone na podstawie projektu wynosi 376 m2 (ściany zewnętrzne, podcienie, attyki nad holem), natomiast w przedmiarze ilość tynku wynosi 129,662 m2 (poz. nr 65). Jaką ilość tynku należy przyjąć do wyceny?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu branży architektura PW II-1a

Pytanie nr 30 W przedmiarze brak wykonania cokołu z płytek ceramicznych w kolorze grafitowym wysokości 10 cm. Czy należy uwzględnić jego wykonanie w wycenie?

Odpowiedź:

Wycenę należy sporządzić wg projektu branży architektura PW II-1a.

Pytanie nr 31 Czy zwiększenie ilości miejsc na trybunach z 300 do 500 jest przedmiotem niniejszego przetargu? Jeśli tak prosimy o dołączenie projektu dostawianych trybun.

Odpowiedź:

Przewidziano widownię na 200 miejsc z możliwością rozbudowy do 500. Decyzja w gestii Inwestora.

Pytanie nr 32 Prosimy o potwierdzenie, że konstrukcja stalowa hali nie musi być zabezpieczona ogniowo.

Odpowiedź:

Zgodnie z Projektem konstrukcja dachu musi spełniać wymogi R15. Zaprojektowana konstrukcja spełnia te wymagania bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia.

Pytanie nr 33 Prosimy o załączenie dokumentacji z badań geotechnicznych.

Odpowiedź:

Badania geotechniczne wg PB tom II.

Pytanie nr 34 Prosimy o doprecyzowanie dokumentacji w kwestii wzmocnienia gruntu i wymiany gruntu. Prosimy o dostarczenie szczegółowego zakresu prac.

Odpowiedź:

Rozwiązanie wg projektu konstrukcji PW II-2 oraz badań geotechnicznych.

Pytanie nr 35 Zaprojektowana posadzka nie przewiduje obciążenia od koszy najazdowych. Prosimy o informację czy należy dostosować posadzkę pod zaprojektowaną funkcje i wyposażenie.

Odpowiedź:

Tak, posadzkę należy wykonać w sposób umożliwiający użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem i przewidzianym wyposażeniem, w tym wzmocnienie ok. 30% powierzchni posadzki hali;

Pytanie nr 36 W projekcie elewacji zaprojektowane są płyty cementowe Cetris Basic . Są to płyty surowe w kolorze jasnoszarym. Na elewacji zaprojektowane są płyty w ciemnych kolorach, które odpowiadają płytom Basic Finish lub Cembrit Zenit. Proszę o informację czy należy zastosować zgodnie z projektem płytę Cetris Basic w kolorze jasno szarym czy inną droższą w kolorze pokazanym na elewacji.

Odpowiedź:

Zgodnie z projektem architektonicznym PW II-1a okładzinę należy wykonać z płyt typu Cetris Basic lub równoważnych, jako pomalowanych wg rys. elewacji.

Pytanie nr 37 Prosimy o szczegółowe zestawienie wyposażenia. Czy piłkochwyty wokół hali głównej wchodzą w zakres zadania?

Odpowiedź:

Wyposażenie wg projektu PW II-1b. Tak należy ująć piłkochwyt.

Pytanie nr 38 Prosimy o uszczegółowienie czy współczynnik 1,1 W/m2K dotyczące okien i fasady odnosi się do szyby czy do całej fasady czy okna.

Odpowiedź:

Współczynnik U= 1,1 W/m2K dotyczy zestawu szybowego. Dla fasady wymagane min. U= 1,8 W/m2K.

Pytanie nr 39 Prosimy o dołączenie rysunków fundamentów pod tuleje do montażu słupków do siatki do gry w siatkówkę.

Odpowiedź:

Mocowanie (w tym ewentualne lokalne wzmocnienia płyty posadzkowej) należy wykonać zgodnie z wymaganiami wybranego dostawcy wyposażenia.

Pytanie nr 40 Prosimy o potwierdzenie, że kładka musi być obudowana płytą HPL wg detalu 21.

Odpowiedź:

Tak.

Pytanie nr 41 Prosimy o wyjaśnienie czy posadzka epoksydowa ma mieć grubość 2 cm - czy nie jest to pomyłka?

Odpowiedź:

Posadzka epoksydowa o gr. 2-3 mm.

Pytanie nr 42 Prosimy o potwierdzenie, że należy zastosować listwy przypodłogowe aluminiowe o wysokości 5 cm.

Odpowiedź:

Tak.

Pytanie nr 43 Prosimy o dostarczenie projektu konstrukcji wsporczej dla ścianek 015a i 015b.

Odpowiedź:

015a i 015b to elementy wewnętrznej stolarki aluminiowej - patrz zestawienie stolarki PW II/1a

Pytanie nr 44 Czy w pomieszczeniach 1.23, 1,22 oraz szachtu ściany należy poprowadzić do przekrycia dachu - wynika to z faktu braku sufitu podwieszanego?

Odpowiedź:

Tak.

Pytanie nr 45 Prosimy o wyjaśnienie co należy rozumieć, że drewno należy zaimpregnować p.poż. Czy zapis dotyczy drewna klejonego czy wszystkich elementów drewnianych. Prosimy o określenie parametrów zabezpieczenia drewna.

Odpowiedź:

Należy zabezpieczyć wszystkie elementy drewniane wykończenia zgodnie z wytycznymi zabezpieczeń p.poż. wg projektu PB tom II

Pytanie nr 46 Prosimy o dostarczenie rysunków konstrukcji wsporczej pod sufit z lameli drewnianych ( nie ma możliwości zamontowania sufitu do blachy dachowej).

Odpowiedź:

Wg. Konstrukcji - STD-1, STD-2, wg rys. K-64 oraz rys. szczegółowych branży architektonicznej.

 Pytanie nr 47 W dokumentacji projektowej na rysunku przekroju B-B występuje opis widownia żelbetowa prefabrykowana szlifowana oraz schody żelbetowe prefabrykowane - nie ma zamieszczonej dokumentacji wykonawczej na temat w/w prefabrykatów, w zestawieniu występują tylko płyty prefabrykowane HC. Prosimy o zmieszczenie rysunków tych prefabrykatów.

Odpowiedź:

Wytyczne do wyceny trybun żelbetowych prefabrykowanych:

§  Prefabrykaty wykonać zgodnie z technologią wybranego producenta.

§  prefabrykaty zaprojektować na obciążenie 5kN/m2 obciążenia zmiennego

ciężar własny oraz siedzisk.

§  Gr. płyt prefabrykatu 14 cm, rozpiętość 2,8 m (w osiach), układ dwustopniowy, wymiary i układ stopni zgodnie z przekrojami architektonicznymi, łączna powierzchnia 170 m2;

§  prefabrykaty jedno-przęsłowe lub dwu-przesłowe na „mijankę"

§  powierzchnie jednostronnie (góra) szlifowane na gładko jako ostateczna warstwa wykończeniowa

Wytyczne do schodów żelbetowych prefabrykowanych:

§  Prefabrykaty wykonać zgodnie z technologią wybranego producenta.

§  prefabrykaty zaprojektować na obciążenie 5kN/m2 obciążenia zmiennego

§  oparcie biegów na płytach stropu piętra, tz. „zamki" uzgodnić z Nadzorem autorskim

§  oparcia płyt spocznikowych na ścianach uzgodnić z Nadzorem autorskim

§  biegi schodowe oraz spoczniki klatek schodowych zgodnie z wymiarami przekroi architektury , biegi - gr. płyty 20 cm, - spoczniki gr. płyty 20 cm.

§  powierzchnie obustronnie szlifowane na gładko jako ostateczna warstwa wykończeniowa.

Pytanie nr 48 Proszę o podanie zestawienia wyposażenia sportowego hali. Czy są to tylko kosze do gry w koszykówkę (Zgodnie z przedmiarem na wyposażenie)Na hali (zgodnie z rzutem parteru) występują inne boiska do gry, których wyposażenia nie ma w przedmiarach.

Odpowiedź:

Wyposażenie hali wg projektu branży architektura PW II-1b.

Pytanie nr 49 Brak opisu jakie maja być zastosowane piłkochwyty zaznaczone na rysunku rzutu parteru? Brak w przedmiarach.

Odpowiedź:

Piłkochwyty z siatki polipropylenowej, przeplot 5 mm, oczko 10x10 cm., wymiary w stanie nienaciągniętym.

Pytanie nr 50 Proszę o podanie opisu ścianki wspinaczkowej (w dokumentacji istnieje tylko informacja o wymiarach).Brak ścianki w przedmiarach.

Odpowiedź:

Patrz odpowiedz nr 10.

Pytanie nr 51 Proszę o potwierdzenie czy grubość posadzki epoksydowej. Która w dokumentacji projektowej wynosi 2cm jest prawdziwa. Czy projektant omyłkowo nie wpisał złych jednostek?

Odpowiedź:

Patrz odpowiedz nr 43.

Pytanie nr 52 Brak w przedmiarach instalacji nagłośnienia/głośniki, kolumny głośnikowe, okablowanie, konsoleta z mikserem, pulpit itp. Czy w przedmiarach uwzględniono instalację nagłaśniającą, a jeżeli tak to pod jakimi pozycjami ona się znajduje?

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 53 Brak dokumentacji projektowej na: zasilanie złącza kablowego do budynku, oraz kanalizacji teletechnicznej zewnętrznej. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej branży elektrycznej.

Odpowiedź:

Projekt obejmuje linię zasilającą od złącza ZKP przy granicy działki do rozdzielnicy głównej budynku

Patrz odp. Nr 1.

Pytanie nr 54 Prosimy o zamieszczenie szczegółowych rysunków elementów prefabrykatowych: biegów schodowych, trybun płyt prefabrykatowych gr. 14 cm oraz określenie ilości.

Odpowiedź:

Patrz odp. Nr 50.

Pytanie nr 55 Prosimy o zmieszczenie projektu ścianki wspinaczkowej.

Odpowiedź:

Patrz odp. Nr 10

Pytanie nr 56 Prosimy o zamieszczenie szczegółowych rysunków z wymiarami dla zabudowy gastronomii, zabudowy kuchennej i zabudowy recepcyjnej.

Odpowiedź:

Rysunki w projekcie wykonawczym tom nr: PW II-1b.

Pytanie nr 57 W przedmiarach wyposażenia należy między innymi wycenić lustra 21 szt. Materiały: Lustro 2380x600, Lustro 1460x600, Lustro 1130x600, Lustro 1180x600, Lustro 1050x600, Lustro 1630x300, Lustro 1585x600, Lustro 1140x600, Lustro 1200x600, Lustro 2050x600, Lustro 2480x600.Prosimy o podanie po ile sztuk z konkretnego wymiaru należy przyjąć do wyceny.

Odpowiedź:

Zestawienie znajduje się w projekcie wykonawczym tom nr: PW II-1b.

Pytanie nr 58 Prosimy o uściślenie tonażu konstrukcji stalowej. Wg przedmiaru konstrukcyjnego punkt 8 tonaż konstrukcji stalowej wynosi: 39,215 t, a wg załączonych zestawień stali tonaż wynosi 67,039 t. Prosimy również o uściślenie do jakiej klasy odporności ogniowej należy zabezpieczyć konstrukcje stalową (R15 czy R60)

Odpowiedź:

Wg opracowania konstrukcji - wykazy konstrukcji. Konstrukcja dachu musi spełniać wymóg R15. Zaprojektowana konstrukcja spełnia ten wymóg. W przypadku konieczności zastosowania dodatkowego zabezpieczenia należy zastosować materiały wg. systemu firmy Flame Sorber lub równoważne.

Pytanie nr 59 W przedmiarze robót do architektury w poz. 154 mowa jest o ściance wspinaczkowej. Prosimy o załączenie rysunku, szkicu lub zdjęcia i podanie wymiarów.

Odpowiedź:

Patrz odpowiedz nr 10.

Pytanie nr 60 W opisie technicznym do architektury na str. 11 podano, ze „Ścianki wydzielające kabiny WC-systemowe z HPL gr min. 10 mm i wys. 250 cm." Czy nie jest to błąd i wysokość nie powinna wynosić 2,05 m - taka jest standardowa wysokość ścianek systemowych kabin WC? Według informacji od wykonawców tego typu ścianek, nie ma potrzeby wykonywać ich na taką wysokość, gdy kabiny znajdują się w pomieszczeniu wydzielonym od widoku publicznego (przedsionka, korytarza, sali itp.).

Odpowiedź:

Nie jest to błąd. Należy wycenić zgodnie z projektem.

Pytanie nr 61 W wyposażeniu sportowym hali wykazane są tylko boiska do koszykówki, natomiast w opisie i na rzucie parteru widnieją również boiska do siatkówki i piłki ręcznej. Czy należy do wyceny przyjąć wyposażenie ww. boisk jak również malowanie linii? Poza tym na rzucie parteru widnieją kotary grodzące i piłkochwyty, których brak w przedmiarach, czy należy je wycenić?

Odpowiedź:

Tak, należy uwzględnić wymienione wyposażenie i malowanie linii (zgodnie z proj. kolorystyki).

Pytanie nr 62 Prosimy o podanie wymiarów regału magazynowego ML.

Odpowiedź:

Wg. Projektu PW II-1b.

Pytanie nr 63 W opisach wszystkie fasady określone są jako strukturalne a na detalach pokazana jest zwykła fasada słupowo-ryglowa. W związku ze znaczną różnicą cenową tych fasad prosimy o  jednoznaczne określenie jaką fasadę przyjąć. Rodzaj szkła powinien być bardziej sprecyzowany /zbyt ogólnikowo jest teraz określony/. Później przy odbiorze mogą być różne niedopowiedzenia i kłopoty.

Odpowiedź:

Należy wycenić i wykonać stolarkę fasadową w systemie CW50 lub równoważną (m.in. szerokość profili i klipsów, parametry termiczne i akustyczne).

Pytanie nr 64 Czy wszystkie szyby mają być w klasie P1. Naszym zdaniem na części dachowej jest to szkło za słabe.

Odpowiedź:

W przeszkleniach dachowych należy zastosować szkło bezpieczne klasy
min. P4.

Pytanie nr 65 Szklenie fasad odbywa się zawsze od zewnątrz. W opisie jest stwierdzenie, że szklenie od strony wewnętrznej /myślę, że jest to zwykła pomyłka/.

Odpowiedź:

Stwierdzenie wyjęte jest z kontekstu: należy wykonać przeszklenia oparte o układ słupów i rygli (od wewnątrz). Fasady należy wykonać z szybami po stronie zewnętrznej.

Pytanie nr 66 W przedmiarach robót nie występuje pozycja dostawy i montażu płyt warstwowych KS1000 X-DEK KINGSPAN, natomiast występuje w pozycji 62 pokrycie folią dachową PVC w ilości 2375,216 m2.Płyta X-DEK KINGSPAN  ma w produkcji od razu aplikowaną folię PVC jako zewnętrzną osłonę, a więc poszycie folią PVC dotyczyć winno zatem pokrycia attyk oraz klinów odbojowych przy odwodnieniu dachów, a więc nie ta ilość jak w przedmiarach. Proszę o określenie właściwych ilości płyt i folii PVC.

Odpowiedź:

Należy wykonać zgodnie z projektem. Zaprojektowana płyta KS1000 X-DEK KINGSPAN wymaga poszycia wierzchniego.

Pytanie nr 67 W przedmiarach w pozycji 61 występuje podbitka z geowłókniny tłumiącej hałas w ilości 2262,11 m2.Co to jest? Geowłókninę /welon gr 0,05 mm/ stosuje sie bowiem w oddzieleniu np. styropian-papa. W tym przypadku jest ona nieuzasadniona.

Odpowiedź:

Należy wykonać zgodnie z projektem. Dobrana technologia pokrycia dachowego przewiduje zastosowanie geowłókniny jako warstwy tłumiącej hałas.

Pytanie nr 68 W pozycji 40 przedmiaru robót występuje zabezpieczona antykorozyjnie i przeciwogniowo konstrukcja stalowa. Należy sprecyzować które elementy malować wyłącznie antykorozyjnie a które w odporności ogniowej i to czy R30 jest wystarczające.

Odpowiedź:

Wszystkie elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie. Zabezpieczenie p.poż. należy wykonać zgodnie ze wskazaniami w projekcie PB II/1. Zaprojektowana konstrukcja dachu spełnia wymagane R15 bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia.

Pytanie nr 69 W związku z brakiem w projekcie jak i zestawieniu pewnych elementów wyposażenia a ujętych na rzucie parteru proszę o informację czy należy wycenić: tuleje do montażu słupków do piłki siatkowej, słupki, stanowiska sędziowskie i siatki do siatkówki, piłko chwyty, jeśli tak to proszę podać ilości oraz parametry techniczne wymaganego wyposażenia.

Odpowiedź:

Tak, należy wycenić te elementy.

Wymagany standard wyposażenia:

Bramka do piłki ręcznej - wymiary w świetle 200 x 300 cm., gł 80 cm, rama główna wykonana z profilu aluminiowego 80x80mm, Łuki wykonane z rury stalowej 35 mm, cynkowane galwanicznie

Słupki do siatkówki - aluminiowe , profil o konstrukcji zapewniającej wysoką sztywność na zginanie. Urządzenie naciągowe wewnątrz profilu aluminiowego. Regulacja wys. siatki 106 - 250 cm. Blokowanie wysokości naciągu (siatki) zaciskiem mimośrodowym z wkładką teflonową, wspólnym uchwytem z naciągiem.

Pytanie nr 70 Czy wyposażenie kortów Squash (ściany oraz podłoga sportowa) powinno posiadać certyfikacji światowej federacji WSF?

Odpowiedź:

Tak.

Pytanie nr 71 Czy do przetargu zostanie załączona dokładna specyfikacja dotycząca technologii wykonania poszczególnych elementów wyposażenia kortów Squash?

Odpowiedź:

Standard głównych elementów kortów został określony w opisie PW II-1a. Szczegółowe wyposażenie wg systemu dostawcy.

Pytanie nr 72 Proszę o zmianę przedmiaru elektrycznego wewnętrznego oraz zewnętrznego najbardziej szczegółowy z powodu braku w pozycjach opisu materiałów które należy zastosować w wyliczeniach.

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 73 W przedmiarze robót brak konstrukcji z drewna klejonego ujętego na rysunkach K-43 i K-44 w ilości 4,42 m3

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 74 Zagospodarowanie terenu pozycja 5 i 6 ujęto podbudowę z pospółki a wg rysunku D-2 ma to być podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm

Odpowiedź:

W przypadku rozbieżności między projektem i przedmiarem wycenę należy sporządzić wg projektu.

Pytanie nr 75  Jw. lecz pozycje 26 i 27

Odpowiedź:

Jak w odp. Nr 74.

Załączniki

Typ Nazwa Komentarz Data Dodał
załącznik P_019...e.pdf 2012-11-12 13:04:18 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_01.pdf 2012-11-12 13:04:29 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_02.pdf 2012-11-12 13:04:37 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_03.pdf 2012-11-12 13:04:45 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_04.pdf 2012-11-12 13:04:51 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_05.pdf 2012-11-12 13:04:59 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_06.pdf 2012-11-12 13:05:04 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_07.pdf 2012-11-12 13:05:09 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_0193_PW_I-4_OT.pdf 2012-11-12 13:05:14 Wawrzyniak Bartosz
załącznik P_019.....pdf 2012-11-12 13:05:21 Wawrzyniak Bartosz

Informacje o artykule

Autor:
Zredagował(a): Bartosz Wawrzyniak
Data powstania: 12.11.2012 13:02
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 1240

Archiwum

Lp. Tytuł Data modyfikacji Zredagował
menu